

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 10 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Clamping Voltage | 15 V |
| Peak Pulse Power | 150 W |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
Stock: 4734
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05164
Ext.Price$0.05164
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05164 | $0.05164 |
| 10 | $0.02582 | $0.25820 |
| 50 | $0.02304 | $1.15200 |
| 100 | $0.02056 | $2.05600 |
| 500 | $0.01834 | $9.17000 |
| 1000 | $0.01636 | $16.36000 |
| 3000 | $0.01460 | $43.80000 |
| 5000 | $0.01332 | $66.60000 |
| 10000 | $0.01215 | $121.50000 |
